Strona główna
images/slajdy/slajd_zso.png

 

19 listopada młodzież licealna naszej szkoły uczestniczyła w I Psychokryminalistycznej Konferencji „Ciemna liczba przestępstw”. Organizatorem był współpracujący z nami od lat Uniwersytet SWPS w Katowicach. Patronat objął Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach, Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Komenda Główna Policji. Ciemna liczba przestępstw to zdarzenia, które nie są objęte przez statystyki kryminalne.

Organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości najczęściej w tych sprawach milczą, choć skala zjawiska daje do myślenia. W programie znalazły się pasjonujące zagadki kryminalne, nowe osiągnięcia naukowe, wykryte zbrodnie sprzed lat i wiele innych zagadnień, które przybliżyli eksperci: kryminalistycy, prawnicy, genetycy sądowi, specjaliści medycyny sądowej, biegli z zakresu nauk sądowych. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.